Wifi Router
Zdroj: Twitter
Internet na rozdávání?

Máte v sousedství někoho, kdo se přiživuje na vašem internetu? Takhle to jednoduše zjistíte!

20. 4. 2017

Jen málo lidí si dokáže představit svůj život bez počítačů, tabletů nebo smartphonů. V současné době prostě potřebujeme být online, a tak se neobejdeme bez WiFi připojení. Co když na tom vašem ale někdo parazituje?

Bohužel WiFi síť nefunguje vždy tak, jak bychom chtěli. Občas je internet až příliš pomalý. Jeden z množných důvodů je ten, že někdo zřejmě chce ušetřit a parazituje na vaší WiFi síti. Tím „záškodníkem“ může být váš soused nebo taky nějaký hacker, a bohužel, kromě přístupu k vašemu internetu toho může získat mnohem více. Je ale snadný způsob, jak zjistit, jestli někdo vaši WiFi nezneužívá – stačí jen pár kroků! Web navodynapady.cz popsal, jak na to.

Zjistěte IP-adresu svého WiFi routeru. Najdete ji buď na spodní straně routeru (na nálepce), v návodu nebo na krabičce.

Pokud IP-adresa není k dispozici na zadním směrovači, jděte na www.mojaip.sk a zadejte svou IP adresu do internetového prohlížeče. Další možnost je, že do internetového prohlížeče zadáte rovnou 192.168.0.1. Otevře se vám pole pro zadání uživatelského jména a hesla, kde musíte zadat přihlašovací jméno a heslo (většinou to je admin) a poté kliknout na OK.

Autor: Iri

Diskuze