Videokazeta VHS
Zdroj: Profimedia
Za vodou

Máte doma staré VHS kazety? Můžete si přijít na neskutečné peníze!

Aktualizováno 31.3. 2016 14:57

Ačkoli jste si možná zvykli na to, že filmy sledujete především online na notebooku nebo tabletu, někteří si jistě ještě vzpomenou na VHS kazety, které v devadesátých letech vlastnila snad každá domácnost.

Kde jsou ty doby, kdy jste ještě chodili do videopůjčoven, za poplatek si půjčili VHS kazetu a po zhlédnutí filmu ji zase vrátili zpět? A jaká to navíc byla radost, když vám něco uniklo a museli jste celý film složitě přetáčet... Možná si to ještě pamatujete. A možná i nějaké máte ještě doma.

A pokud opravdu doma nějakou kazetu najdete, máte vyhráno! VHS kazety jsou totiž už součástí skupiny „staré technologie“, což znamená, že jsou nyní považovány za starožitnosti. A stejně jako u starožitností platí, že čím vzácnější kazeta, tím větší má hodnotu.

Dle britského deníku Mirror jsou nejvzácnější kazety s takovými filmy, které byly zakázané, a proto i videokazet s nimi bude velmi málo. Jedná se např. o film Frankenstein's Castle of Freaks (Terror! Castello delle Donne Maledette, II), za který byste dostali 1 500 liber (téměř 52 000 Kč).

Autor: niž

Diskuze