Marek Raditsch - 1
Zdroj: Jakub Deml / TV Nova
Přísný sympaťák

MASTERCHEF JE ZPÁTKY! Co všechno prozradil porotce Marek Raditsch?

6. 8. 2016

Fenomenální kuchařská show MasterChef Česko je zpátky. Co všechno o nové řadě prozradil jeden z porotců a charismatický šéfkuchař Marek Raditsch?

4 fotky
Konečně se televizní diváci dočkali nové řady úspěšné kuchařské show MasterChef Česko! Každý týden diváci budou moci hned dvakrát sledovat boj amatérských kuchařů, kteří se pokusí uspokojit vytříbené jazýčky profesionálních gastronomických hvězd a porotců v jednom. Za toho nejpřísnějšího je považován Marek Raditsch. Ale je ve skutečnosti takový tvrďák?

Jste skutečně tak přísný? Nebo je to jen role?
To nebyla role, my nejsme žádní herci, abychom dokázali dvacet dílů něco hrát. Musíme být takoví, jací jsme v práci. Každý máme ten natural trochu jiný, osobně jsem přísnější, vyžaduju disciplínu a dobré výsledky. Nemám pocit, že bych byl přehnaně přísný. Ale asi jsem si víc uvědomil, že v této soutěži bojují opravdu amatéři. Někdy je těžké se od toho odprostit, ale možná jsem teď maličko ubral.

Co je podle vás na celé soutěži nejtěžší?
V první řadě je nutné v sobě najít odhodlání - navíc počítat s tím, že kdykoli vypadnete, stát se může opravdu cokoli. Pak tomu musíte samozřejmě věnovat čas, trochu obětovat práci, koníčky, rodinu, protože to může být běh na dlouhou trať. Každý v soutěži by měl taky počítat s tím, že ztratí soukromí, a stane se mediálně známou tváří.

Co by měl mít nový MasterChef Česko 2016?
Vášeň a zapálení. Nevařit jenom hlavou, ale také srdcem, protože to se na tom jídle vždycky odrazí. Také mít vůli a chuť pokračovat s vařením dál, neusnout na vavřínech. Ono to vaření je totiž návykové, a koho baví, tak se mu chce věnovat dál, cestovat, vzdělávat se, a zkoušet nové věci.

Připravoval jste dezert na malou ochutnávku. Co jste si zvolil?
Jahodové cappuccino s meringem a s lesním ovocem.

Autor: lor

Diskuze