Dovolená
Zdroj: isifa.com
Pravděpodobnost smrti

MAPA SMRTI: Kam jet na dovolenou? V těchto zemích vám nejvíce hrozí střet s teroristy

16. 3. 2016

Mapa ukazuje, že už ani v Evropě není bezpečno a na některých místech e setkání s teroristickým útokem podobně reálné jako v muslimských zemích. Ale největší nebezpečí vám hrozí v jiných tradičních dovolenkových destinacích.

Češi jezdí v létě nejčastěji k moří a nejvíce jich je samozřejmě v Chorvatsku. Průzračné moře a občas nepohodlné kamínkové pláže Dalmácie stále nemají mezi dovolenkovými cíly českých občasnů konkurenci. Pokud patříte k těm šestistem tisícům Čechů, kteří jezdí každoročně do Chorvatska, můžete být v klidu. Teroristy tam nepotkáte.

Podobně na tom překvapivě je i druhý nejčastější cíl českých turistů v letních měsících. Řecko je možná zaplaveno uprchlíky a hlavní město Atény, stejně jako některé ostrovy, jsou momentálně nedostupné. Ale po teroristických útocích (zatím) není ani památky.

Ještě o trochu lépe je na tom Itálie, teroristé se zatím neobjevili ani v Bulharsku, nebo Rumunsku. Zato bezpečno už není v Turecku, útoky přibývají také ve Španělsku, nebo ve Francii. Tyto země jsou momentálně tak trochu nebezpečným lákadlem. Ale nejhůře hodnocená je z tohoto hlediska Severní Afrika. Stále se však najdou turisté, kteří do Egypta nebo Tuniska rádi zamíří. Jejich prosluněné pláže jsou přece jen příliš velkým lákadlem.

Podívejte se na mapku a graf. Ty ukazují, v kterých zemích zabili teroristé za minulý rok nejvíce britských turistů. Těch českých bylo naštěstí mnohem méně. Ale jako ukazatel poslouží statistika deníku Daily Mail dobře.

Autor: red

Diskuze