Manželé jezdí po světě - 1
Zdroj: Instagram
Jak to dělají?

Manželé jsou ve čtyřiceti v důchodu a cestují po světě. Tvrdí, že takhle žít může úplně každý!

11. 7. 2017

Nestrávit celý život v práci je asi snem každého z nás. Tato rodina to, ale dokázala. Ve 40 letech odešla do „důchodu“ a teď si spokojeně cestuje po světě. A co by nám smrtelníkům s osmi až dvanáctihodinovou pracovní dobou poradili, abychom se měli stejně dobře jako oni?

10 fotek
Brit Jason Buckley (45),bývalý IT technik a Julie (44), marketingová manažerka, si již čtyři roky spokojeně cestují. Když pracovali, ročně si přišli na v přepočtu 2,65 milionů korun. S odstupem času ale říkají, že utráceli peníze tak rychle a zbytečně, že si za to dnes nadávají. „Měli jsme všude kola, laptopy, televize a podobné věci. Měli jsme dokonce i laptop v kuchyni, samozřejmě ho nikdo nepoužíval.“komentují svůj dnes již bývalý životní styl manželé.

Prakticky přes noc se rozhodli vzdát se „hromadění“ vymožeností moderní doby a začít šetřit. Díky tomuto rozhodnutí začali okamžitě umořovat hypotéku a ještě jim dost peněz zbývalo. Mezi sebou se pár dohodl, že si budou dávat pouze dárky do jedné libry (v přepočtu asi 30 Kč) a na tom stejném se domluvili i v celé rodině.

Když umořili hypotéku, vydali se na cesty a svůj dům pronajali. Za ušetřené peníze si koupili obytné auto. V posledním roce si dokonce koupili novou nemovitost, kterou taktéž pronajímají. Bez práce si tak pár přijde ročně až na 600 tisíc korun a to už je slušný balík peněz! A co vy? Začnete šetřit nebo se raději oddáte práci po zbytek života?

Dovolená jako z noční můry: Na co se připravit a jak zvládnout každou katastrofu
Nenechte se napálit při výběru last minute dovolené

Autor: bin

Diskuze