William Roughley
Zdroj: Reprofoto Mirror
Noviny jako spása

Chlapec přinesl noviny k domu staré ženy. Pak si ale všiml, že se tam něco děje! Otevřel dveře a uviděl něco strašného

21. 9. 2016

Třináctiletý William Roughley si donedávna přivydělával roznášením novin a nikdo ho neznal. Jeho nesmírně odvážný a obdivuhodný čin z něj však udělal hvězdu po celé Británii!

William jako obvykle roznášel noviny. Když došel k jednomu domu a chtěl je položit před dveře, začal cítit silný kouř. Malý školák ihned začal zvonit na zvonek. Nikdo však neotvíral. William proto ihned běžel do auta za svou matkou, která ho ten den při roznášení novin doprovázela.

Společně s ní se chlapec dostal do domu. Vstupní dveře byly naštěstí odemčené. Už z předsíně se valil hustý černý kouř, který vycházel z kuchyně. Obyvatelka domu, žena, které je úctyhodných 91 let, spala spokojeně na křesle v obývacím pokoji. O tom, že se jejím domem valí šílený dým, neměla ani ponětí.

Příčinou požáru byla pánvička, kterou nechala stará žena na rozpálené plotně. William pánev vzal a ihned jí hodil do dřezu s vodou. Poté společně se svou matkou zavolal hasiče. Kdyby nebylo chlapcovi pohotové reakce, spící žena by se nejspíše udusila kouřem. William jí zachránil život.

Na malého hrdinu je matka náležitě hrdá. " Jsem na syna pyšná. Mohl pach kouře ignorovat a prostě odejít. Takhle zachránil jeden lidský život," řekla pro deník Mirror Marie Roughley.

Malý roznašeč novin se ihned stal hrdinou. Zachráněná žena mu každý měsíc posílá děkovné dopisy. Podle místních by měl nezletilý zachránce uvažovat o kariéře hasiče. Odvážných a šlechetných zachránců není nikdy dost!

 

Autor: bk

Diskuze