Sara Mortimer - 2
Zdroj: Profimedia
Zrádné účty

VAROVÁNÍ: Chyba v účtence vám může pěkně zavařit! Tuhle rodinu to málem zničilo

18. 2. 2016

V Česku je skoro u každé pokladny upozornění, abyste si překontrolovali účtenku ještě před odchodem z obchodu. Nikdo ale neřeší, co se děje, když je účtenka v pořádku, ale z účtu vám zmizí odezřele moc peněz...

Pouhá desetinná čárka ovlivnila život britské rodiny na celé týdny. Třiapadesátiletý Jonathan Mortimer začátkem února vypověděl dvouletou smlouvu na mobilní tarif své dcery. Operátor si za ukončení smlouvy nárokoval poplatek ve výši téměř 18 liber. To by nebylo nic neobvyklého, telefonní společnosti uvádějí podobné poplatky i ve svých smlouvách.

Jenže na Jonathana čekalo hned druhý den velmi nemilé překvapení. Na výpisu jeho karty totiž nebyla částka 17,46, ale částka 100x vyšší! Ještě ten den požadoval v obchodě vrácení rozdílu v ceně na účet manželky Sary. Jenže místo vrácení peněz jim z účtu opět zmizelo skoro dva tisíce liber!

Jonathanova manželka Sara byla zoufalá, že jim nezůstalo vůbec nic a operátor si neuvědomuje, kolik peněz pro ně chybná ztráta představuje. Mnohem horší pro dvojici ale bylo asi zjištění, že jim banka vratí peníze nejdříve za 10 dní, spíše až za 15, i když s odškodným. Kvůli této situaci si dokonce museli půjčit na jídlo od své dcery a několik dní doslova živořili.

Autor: kn

Diskuze