Bradley Lowery - 8
Zdroj: facebook.com
Držíme palce!

MÁ ZLOMENÉ SRDCE. Řekli jí, že syn se vyléčil. Za rok a půl přišla zničující zpráva

11. 7. 2016

´To je v pořádku mami, porazím ji znovu´," popisuje se slzami v očích Gemma Lowery, jak reagoval její syn na tu hroznou novinu. Ale potom v sobě našla poslední zbytky sil.

5 fotek
Když byl Bradleymu jeden rok, jeho rodičům oznámili, že má nádor a bude muset podstoupit léčení s nejistým výsledkem. Agresivní neuroblastom byl tvrdým protivníkem, ale doktorům se nakonec podařilo vyhrát. Když bylo Bradleymu 3,5 roku, oznámil lékař šťastné mámě, že její syn je zcela zdravý.

Štěstí bohužel netrvalo věčně. V roce 2014, po 18 měsících klidu a spokojeného života celé rodiny, se nádor vrátil. A to s velkou intenzitou. Gemma Lowery se dozvěděla, že v Británii neexistuje dostupná a hlavně placená léčba, která by mohla pomoci. Na hospitalizaci v zahraničí potřebuje téměř milion liber a pomoci sbírky se ji podařilo vybrat už 700 tisíc! Úžasná matka.

"Láme mi to srdce, když mám cenovku, kterou stojí život mého syna," svěřila se. "Ale on je silný a věří, že to opět zvládneme. Léčil se od jednoho roku a všechno si nepamatuje. Doufám, že mu ta síla vydrží a doufám, že nějakou najdu i já," říká pro britský Dailymail zdrcená matka.

Neuroblastom je maligní nádor raného dětského věku, vycházející z buněk nervové tkáně. Jedná se o nádor solidní s extrakraniální lokalizací. Vzniká maligním zvratem nezralých buněk sympatiku a je typický svým variabilním chováním – bylo pozorováno jeho vyzrávání v benigní ganglioneurom, spontánní regrese, ale i výskyt vysoce maligních forem s rozsevem metastáz.

V České republice je neuroblastom diagnostikován přibližně u 20–30 dětí ročně. U kojenců jde o nejčastější maligní nádorové onemocnění vůbec. 90 % všech neuroblastomů je diagnostikováno do 10 let věku dítěte. Výskyt u adolescentů je vzácný, u mladých dospělých raritní.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vědci se blíží zázračnému léku na rakovinu, odbourá operace

 

Autor: wikipedia der

Diskuze