Káva
Zdroj: Profimedia
Správné rozhodnutí!

SKANDÁL: Budou zakázány kávové kapsle. Až však zjistíte proč, budete souhlasit

Aktualizováno 2.3. 2016 14:30

Milujete kávu a den bez horkého šálku s kofeinem si nedokážete ani představit? Tak teď možná budete muset trochu víc investovat...

Zákaz? Ano! Konkrétně je řeč o kávových kapslích, které v poslední době získaly velkou oblibu. Jejich používání je snadné, nezabere téměř žádný čas, a máte na výběr z velkého množství druhů a příchutí. Jenže ono to tak pozitivní asi nebude.

Alespoň tak to vidí Německo, které zavedlo zákaz používání těchto kávových kapslí. Důvodem jsou negativní dopady na životní prostředí. "Kapsle se nedají recyklovat jednoduše, protože jsou často vyrobeny ze směsi plastu a hliníku. Je to 6 gramů kávy ve 3 gramech vážícím obalu," řekl Jan Dube, mluvčí německého úřadu pro životní prostředí a energetiku, pro BBC.

Proti zákazu se bouří nejen firma Nespresso, která patří mezi největší a nejznámější výrobce kávových kapslí, ale také řada zákazníků. Ti nechtějí být ochuzeni o něco, na co jsou zvyklí a mají to rádi. Nemluvě o tom, že pak jim bude doma kávovar na kapsle tak trochu k ničemu.

A co víc. Je jasné, že jako u všech ostatních druhů zboží nebude trvat dlouho a zákaz připutuje také do Česka. Takže se s těmi malými barevnými holkami rozlučte...

POZOR! Káva z kelímku vás může zabít jedovatou látkou
Připravit si dobrou kávu, to je úplná věda
Kávička: kalorická hrozba ničí postavu!

Autor: lor

Diskuze