Petra Kvitová - 1
Zdroj: Profimedia
Držíme palce!

Lékaři konečně promluvili: Vrátí se ještě Petra Kvitová po šíleném útoku k tenisu?

21. 12. 2016

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (26) po drsném útoku neznámého muže musela na operaci levé ruky. Jak na tom nyní je a bude ještě hrát tenis? lékaři promluvili!

7 fotek
Česká tenistka Petra Kvitová byla v noci na úterý ošklivě napadena neznámým mužem, který pronikl do jejího prostějovského bytu a pořezal ji nožem. Tenistka měla pořezané prsty a také šlachy na levé ruce, se kterou hraje tenis. Operace trvala celé čtyři hodiny, a tak se nyní všichni ptají: Bude Petra ještě hrát tenis?

Odpověď je už jasná – Petra Kvitová si půl roku tenis nezahraje! Čeká ji rehabilitace levé ruky, která několik měsíců potrvá. „Léčba je rozdělena. Čtrnáct dnů je na zahojení rány, šest týdnů než je šlacha spojená, ale to je jako rozžvýkaná žvýkačka. Aby vyzrála a byla dostatečně pevná a zvládla zátěž, tak jsou potřeba tři měsíce a předtím nesmíte dělat silový pohyb. Pak se může začít pracovat na síle a pokud se bavíme o sportovním zatížení, tak jde o nějakých šest měsíců," sdělil na tiskové konferenci operatér Radek Kebrle z Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou.

Wimbledonská vítězka měla na každém prstu zasaženu jednu nebo dvě šlachy, zranění bylo tedy rozsáhlé. Nezbývá, než doufat, že na tom bude i psychicky dobře a na kurt se vrátí. Přejeme hodně sil!

Autor: niž

Diskuze