Psí den s Prahou 13 - 49
Zdroj: Psí den s Prahou 13
Pomoc zvířátkům

Krásná Jana Stryková má dobré srdce: Takhle pomáhá psům v nouzi!

12. 9. 2017

V Centrálním parku Lužiny proběhl druhý ročník PSÍHO DNE s Prahou 13, který si klade za cíl pomoci pejskům bez domova. Pejsci závodili v amatérských dostizích a ve skoku do výšky, ochutnávali nejrůznější pamlsky a dobrůtky a celkově se se svými páníčky a kamarády všichni výborně bavili. Ani letos nedošlo k žádné psí potyčce a louka opět zůstala bez jediné známky hojného počtu psích tlapek.

28 fotek
Podpořit pejsky z útulků přišly také české celebrity se svými čtyřnohými mazlíčky, nechyběla zde psí módní přehlídka originálních i praktických oblečků z psího obchodu REBEL DOG a veterináři z VET CENTRUM Stodůlky zde zdarma očipovali padesát pejsků a zodpovídali veškeré dotazy. Na naplnění hlavního smyslu celé akce, tedy pomoci opuštěným psům, se podílely téměř tři tisíce návštěvníků. A pozor! Ve skoku do výšky padl nový český rekord. Výmarský ohař HEROIC SHADOW SHEFIS „Shedy“ pokořil hranici stodvaceti centimetrů a překonal tak vítězný skok z loňska o deset centimetrů.

„Velice mě těší, že se první ročník povedl tak, že můžeme PSÍ DEN pořádat i letos a věřím, že se stane tradiční akcí každý rok. Největší radost mi dělá, když se dozvím, že díky této akci našel nějaký pejsek pána a že jsme opět pomohli finančně útulkům. Ač pejskům ráda pomáhám a šířím osvětu, ani letos nesměla chybět zábava v podobě netradičních soutěží. A úsměvy se to tu jen hemžilo,“ komentovala spokojeně průběh sobotního odpoledne Karolína Hájková, která PSÍ DEN opět organizovala.

Ze známých tváří jsme mohli vidět Lucii Benešovou, která je na pejsky zvyklá od malička, stejně jako její děti. „Pes je pro mě nezbytný rodinný parťák. Od mala mám psa, nebo i dva. Celkově pořád zachraňuju zvířata a kdykoliv ráda pomůžu. Mé děti to mají po mně.“ Na PSÍ DEN proto přišla i se synem Štěpánem, jeho Otíkem (Brabantík) a fenkou Potamií neboli Potou (voříšek), kterou zachránili a dovezli si ji z řeckého ostrova Thassos z vesnice Skala Potamie. Vždy usměvavá Veronika Kubařová dorazila se svým osmiměsíčním Barneym (rasa „Výběr z bobulí aneb voříšek, jak říká). „Za těch šest měsíců, co ho máme doma, nás Barney naučil, že špína neexistuje. Existuje jen mít místo koberce šišky, jehličí a třísky,“ směje se Veronika, která dále prozradila, že nedávno s Barneym nafotila fotku do benefičního kalendáře.

Vendula Křížová nebo Jana Stryková se také angažují v pomoci psům v nouzi. Obě mají ke zvířatům vřelý vztah a obě mají po svém boku chlupaté kamarády Bohunku (Irský teriér) a Jonáše (Krátkosrstá kolie). „Angažuji se především v potlačování množíren v České republice. Vzhledem k tomu, že se naše vláda nestaví k této problematice příliš aktivně, nejlepší bojem je osvěta,“ vysvětluje Jana Stryková. Vendula Křížová zase prozradila, že pravidelně chodí navštěvovat psí útulek, který podporuje i finančně.

Autor: niž

Diskuze