Záhada Bermudského trojúhelníku
Zdroj: Profimedia
Tajemství odhaleno

KONEC SPEKULACÍM: Záhada slavného Bermudského trojúhelníku je konečně odhalena! Co vědci zjistili?

22. 10. 2016

Bermudský trojúhelník je známý jako místo v Atlantském oceánu, kde za neobjasněných okolností zmizely desítky letadel a lodí. Vědci konečně přišli na to, jak to celé je!

Odborníci přišli po dlouhých desítkách letech s rozuzlením kolem záhady bermudského trojúhelníku! Tato záhadná oblast, která je nazývána též jako ďáblův trojúhelník, leží mezi Bermudami, floridským Miami a Portorikem na pomezí Mexického zálivu a západního Atlantiku. Tato oblast je známá především pro svá dodnes nevyjasněná zmizení nejen lodí, ale i letadel.

Kdyby se jednalo o několik málo případů, člověk by si pomyslel, že je to stále jen hloupá náhoda. Jenže takových zmizení bylo za poslední století dokonce prý stovky. Například již v roce 1918 beze stopy zmizela americká nákladní loď Cyclops, u které nikdo nezaznamenal jakoukoliv snahu o spojení s pevninou, nebo volaní o pomoc. Což je více než podezřelé! Existuje přesto několik neověřených vysvětlení toho, proč se v tomto místě tak záhadně ztrácí celé posádky letadel a lodí.

Jedno z možných vysvětlení je takové, že za vše může přítomnost velkého množství hydrátu methanu na mořském dně, kde je díky vysokému tlaku vody udržován v pevném stavu. Občas se však oddělí část této stlačené látky a zvolna vystupuje k hladině. Jak klesá tlak okolní vody, začíná se hydratovaný methan přeměňovat na plyn, takže při dosažení mořské hladiny jde o obří bublinu tohoto plynu o průměru i několika set metrů. Pokud by nad takovým místem proplouvala loď, mohla by se náhle bez varování potopit díky snížené hustotě vody.

Nyní ale přišel s novou důvěryhodnou teorií satelitní meteorolog z univerzity v Coloradu Dr. Steve Miller. Je to podle jeho tvrzení naprosto jednoduché a mohlo by to konečně umlčet všechny další teoretiky a pohádkáře. Za vše může nejspíš počasí! Konkrétně šestiúhelníkové mraky, které vytváří špatné klimatické podmínky. Vítr v těchto místech může dosahovat rychlosti až 270 km/h, což není zrovna málo! Takový "fičák" je pak velkým problémem pro lodě, které se v důsledku toho potápějí a pro letadla, která se zřítí do hlubin oceánu.

Autor: bin

Diskuze