Petr Kramný
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz
Dožije se propuštění?

Kolik let dostal Petr Kramný? Trest za českou vraždu desetiletí hodně překvapí

Aktualizováno 7.1. 2016 14:14

Petr Kramný byl shledán viným z dvojnásobné vraždy své manželky Moniky a dcery Klárky na dovolené v Egyptě. Na kolik let ho soud poslal do vězení?

8 fotek
Státní zástupce Vít Legerský navrhl výjimečný, třicetiletý žalář, což je po doživotí nejvyšší možný trest. Soudkyně Renata Gilová však byla mírnější, udělila mlčícímu obviněnému o dva roky mírnější trest.

Součástí trestu je také odškodnění pro příbuzné obětí. Kramný musí zaplatit pozůstalým - otci Moniky 4 018 000 Kč, bratrům Moniky Radmilovi 2 270 000 Kč a Martinovi 2 200 000 Kč. Celkem tedy 8 488 000.

Co řekla soudkyně při vyhlášení rozsudku? "Místo činu nebylo na území ČR. Technici a kriminalisté neměli možnost prohlédnout místo činu a soudní lékaři neměli šanci provést prvotní pitvu. Přesto je senát přesvědčen, že se shromáždilo dostatek důkazů, aby mohl rozhodnout," sdělila přítomným v soudní síni.

Petr Kramný sledoval vše s kamenným výrazem a po vynesení rozsudku na něm nebylo znát jakékoliv pohnutí. Je však jasné, že se odvolá k vrchnímu soudu v Olomouci. Pokud ten rozsudek potvrdí, má možnost ještě postoupení případu nejvyššímu soudu v Brně. Dopadne nakonec o něco líp?

Podrobnosti celého případu i vynesení rozsudku ZDE.

Autor: pul, tn.cz

Diskuze