Žena a dítě
Zdroj: Profimedia
Chudák děvče

Kletba?! Nádherné matce se narodila holčička s děsivým postižením

19. 5. 2015

Skoro to vypadá, že na tuhle matku někdo uvalil kletbu. I když je to krásná žena, narodila se jí holčička, která trpí několika vážnými postiženími, kvůli kterým má například zdeformovaný obličej.

5 fotek

Sophie (22) říká, že svou dceru miluje takovou, jaká je, a bude ji učit, aby se tak brala i dívenka. Důležité totiž je, co máme uvnitř, to je stará známá pravda.

Čtyřměsíční Poppy se narodila bez lícních kostí, s malou čelistí a se zdeformovanýma ušima a očima. Holčička má tak zvaný Treacher Collinsův syndrom neboli Franceschetti-Zwahlen-Klein syndrom

Mezi symptomy patří zešikmené oči, zapadlá brada, rozštěp dle stupně postižení (rozštěp patra, čelisti, rtu nebo kombinace), čelistní anomálie, absence nebo deformace uší spojená s nedoslýchavostí nebo úplnou hluchotou, obstrukce horních cest dýchacích spojená s dýchacími potížemi. Mezi léčbu patří chirurgické zákroky na plastické chirurgii pro zlepšení vzhledu, léčba hluchoty sluchadly, léčba dýchacích potíží, léčba vývojových čelistních anomálií ortodonticky nebo chirurgicky, logopedická terapie při orofaciálních rozštěpech a další. Inteligence je ale u lidí s tímto postižením normální nebo dokonce nadprůměrná.

Autor: mivr

Diskuze