Zdroj: Prásk!
Rychtář v akci

Josef Rychtář na pohřbu Jonáka: Co vzkázal lidem, kteří nepřišli?

Aktualizováno 4.3. 2016 20:17

Vzdát mu hold, nebo se k němu raději nehlásit? Takové otázky si museli zodpovědět ti, kteří včera mířili do strašnického Krematoria. S Ivanem Jonákem se tak přišli rozloučit jeho opravdu nejbližší...

Ivan Jonák, který dříve hostil nejednoho "kamaráda", zemřel nakonec téměř opuštěný. Mezi hosty tak rezonovala slova, že se na něj nakonec všichni vykašlali. Podobná paralela i kontroverze jako u Ivety Bartošové... A snad proto dorazil i Josef Rychtář.

"Mě dodneška bolí, že když umřela Iveta, tak lidé, co tu měli být, tu nebyli. Nebyla tu ani její vlastní rodina. Dodnes mě to velmi trápí, protože to je nezvratný krok, a to rozloučení se nedá opakovat. A stejné je to i u Ivana! Všichni z jeho blízkých, kdo tu nejsou, by se měli stydět," sdělil Josef Rychtář.

Paralelu s koncem Ivety Bartošové zmínila i Vladka Šuleková, která se s Jonákem seznámila až po jeho propuštění z vězení, a to prostřednictvím sociální sítě. Na pohřbu se tak setkaly kontrasty. Někteří přátelé přijeli ve velkém stylu, zaznělo pět Jonákových oblíbených písní, na konci obřadu Anděl od Karla Kryla. Ivan Jonák byl položen do bílé rakve – další z jeho symbolů.

Autor: niž

Diskuze