Jiří Kajínek a Vojtěch Pokoš - 1
Zdroj: Profimedia
Tohle nikdo nečekal

ŠOKUJÍCÍ: Vrátí se Jiří Kajínek znovu do vězení? Vypadá to tak!

1. 9. 2017

Nejdříve byl odsouzen na doživotí. Odpykal si 23 let za mřížemi a pak nastal zlom. Prezident mu udělil milost! Nyní ale vyplul na povrch problém...

Může se to zdát jako pokus, jak dostat Kajínka zpátky za mříže. Skutečnost je taková, že se ozval jeho úhlavní nepřítel. Tím není nikdo jiný než Vojtěch Pokoš. Bratr Juliána Pokoše, kterého měl údajně Kajínek zastřelit, za což byl i odsouzen. Ten na Kajínka podal trestní oznámení pro pomluvu.

„Na základě písemně zaslaného trestního oznámení v současné době šetříme výroky, které byly odvysílány v televizních reportážích," řekla k případu policejní mluvčí Dagmar Schorová. Zatím není jasné, o jaké výroky přesně jde. Podle TV Prima by mohlo jít o pasáž z rozhovoru, který Kajínek poskytl ihned po opuštění věznice 23. května.

„Nechci na nikoho házet špínu, ale pravda je taková, že Pokoš se odmítal se mnou setkat. Já jsem nabízel konfrontaci, rekognici in natura, policie ale řekla, že tohle dělat nebude. Ze spisu jsem se dozvěděl, jak se to stalo, a první, co bylo, jsem říkal: ‚Dejte mě na detektor lži a dejte Pokoše na detektor lži a hned se to ukáže.‘ Pokoš to odmítl. Já jsem to opakoval pořád a policajti řekli: ‚Pokoš nechce a vás nedáme, protože vy jste moc chytrej a vy byste to oblbnul‘,“ tvrdil tehdy v rozhovoru.

Standardně by pachateli v případě prokázání viny hrozily až dva roky za mřížemi. V případě Jiřího Kajínka by však odsouzení mělo daleko horší následky. Dostal totiž "jen" podmínečnou milost, takže pokud by byl odsouzen, musel by si odsedět doživotí, které mu původně bylo uděleno. Případem se zabývá policie v Jablonci nad Nisou a někteří svědkové jsou vyslýcháni i v Praze.

Autor: veh

Diskuze