Ivan Jonák - 2
Zdroj: Profimedia
Smutná zpráva

Jeho démoni ho dostihli: Zemřel podnikatel a majitel Discolandu Ivan Jonák

Aktualizováno 24.2. 2016 16:39

Když před téměř dvěma lety vycházel z věznice, vítaly ho davy novinářů i pseudokamarádů. Postupně zjištoval, že na svou polistopadovou kariéru navázat nedokáže a boháč z něj už nikdy nebude. Nyní jeho cesta životem definitivně skončila.

8 fotek
V první polovině devadesátých let byl Ivan Jonák možná nejviditelnější postavou Prahy. Jako majitel Discolandu Sylvia jezdil městem v limuzíně s nahými modelkami a medvědem a šuškalo se, že má pod palcem mafii.

Přestože měl styky mezi celebritami, kamarádil s politiky a navzdory nepříliš reprezentativnímu vystupování se vydrápal na nejvyšší společenské příčky. Na žebříčku zločinců a mafiánů přitom ve skutečnosti nebyl příliš vysoko. Byl typickou malou rybu s malými kšefty.

V roce 1996 byl odsouzen za vraždu své manželky, na kterou si najal nájemného vraha. Ten ji zabil v jejím stánku se zeleninou. Měli těsně před rozvodem, řešily se majetkové spory a nebylo tajemstvím, že svůj diskoland tehdy koupil za peníze své ženy. Po osmnácti letech vyšel na svobodu. Sice se na něj vrhla média, ale postupně z nich mizel.

24. února byl Ivan Jonák nalezen mrtvý ve svém bytě. V červenci by mu bylo 60 let. Upřímnou soustrast.

Autor: red

Diskuze