Joanna Palani - 14
Zdroj: Instagram
Krásná a statečná

JE TĚŽKÉ JE ZABÍT? Studentka, která bojovala na frontě proti ISIS, šokuje svým svědectvím

28. 5. 2016

Seznamte se s Joannou Palani! Je to třiadvacetiletá studentka politiky, která je chytrá, odvážná a statečná, a rok bojovala na frontách v Sýrii. Prozradila, jak náročné je džihádisty zabít.

7 fotek
Joanna vycestovala z domova v dánské Kodani, když jí bylo 22 let, a to do Iráku a následně do Sýrie, kde se spojila s kurdskými silami ve snaze bojovat za lidská práva všech lidí. Nejdříve se přidala k Protection Unit – Ochranné jednotce lidu a následně k Pešmergům. Její promluva je velmi působivá.

„Bojovníky ISIS je velmi snadné zabít. Tito bojovníci snadno obětují své vlastní životy, ale Assadovi vojáci jsou velmi dobře vyškoleni a jsou to specializované zabijácké mašiny,“ uvedla Palani v rozhovoru s novinářkou na volné noze Larou Whyte.

Během svého pobytu na frontě zažila opravdové hrůzy, které válka přináší. Byla svědkem toho, jak jí sniper zastřelil kamaráda přímo vedle ní, nebo objevila skrýš nezletilých sexuálních otrokyň. Když se vrátila domů, zabavili jí pas, protože Dánové nemají povoleno bojovat v zahraničních konfliktech.

Autor: niž

Diskuze