kolečko
Zdroj: oficiální zdroj
Kalendář, který vás chytne za srdce

Jak prožívají rodiče smrt svých dětí? Hvězdy nafotily dojemné snímky

Aktualizováno 19.12. 2013 13:46

Nadační fond Kolečko dnes v Thomayerově nemocnici představil svůj historicky první kalendář. Kolekce silně emotivních černobílých snímků zachycuje známé osobnosti v různých zákoutích Centra dětské traumatologie.

19 fotek

„Hledali jsme jednoduchý, ale silný motiv, který by vyjádřil naše dlouhodobé spojení s Klinikou dětské chirurgie a traumatologie“, říká fotograf Tomáš Beran, zřizovatel fondu a autor kalendáře, a upřesňuje:

“Každá ze zachycených osobností je nebo brzy bude rodičem, takže se může kdykoliv octnout v situaci, kdy jen bezmocně čeká na to, až lékaři dokončí svou práci.“

Na kalendáři spolupracovali Jitka Čvančarová, Jitka Schneiderová, Jana Stryková, Kristýna Frejová, Lenka Krobotová, Linda Rybová, David Prachař, Zuzana Šulajová, Jan Révai, Zuzana Vejvodová, Pavel Nečas, Michal Dlouhý a Michal Malátný. Slavnostního křtu se ujal herec Kryštof Hádek za asistence aktérů kalendáře, členů správní rady a přátel nadačního fondu Kolečko a lékařů a sester Kliniky dětské chirurgie a traumatologie.

Čtěte také:

V nemocnici v Miškovci ZEMŘELO OSM DĚTÍ najednou, nikdo neví proč!

POHŘEŠOVANÉ ČESKÉ DĚTI někde trpí bez zoufalých rodin! Neviděli jste je?

 

Autor: mivr

Diskuze