Hasič zachránil dítě - 1
Zdroj: facebook.com
Náhlé vzplanutí

Líbánky se změnily v horor: Když se ráno vzbudili v hotelovém pokoji, všude byl kouř. Sami se ven nedostali

1. 1. 2018

Každý z nás se těší na dovolenou a chce si ji užít se vším všudy. Klíčem ke spokojenosti je nejen výběr vhodné destinace, ale i volba toho správného hotelu. Tento luxusní hotel má vše, co si hosté jenom mohou přát. Pohádkový pobyt se ale v mžiku změnil v noční můru!

Hotel začal hořet ráno krátce po šesté hodině. „Dostali jsme hlášení o požáru v hotelu v 6:44 ráno a do deseti minut jsme byli na místě. U hotelu zasahovali hasiči a policie. Všichni zranění byli transportováni do místní univerzitní nemocnice Queen Elizabeth University Hospital“, uvedl tiskový mluvčí skotské záchranné služby.

Největší drama ale zažili novomanželé Andrew a Louise Logan, kteří se rozhodli, že v hotelu stráví líbánky. Pár žil spolu už několik let a dokonce mají dítě. Oficiálně zpečetit svůj vztah se rozhodli až nyní. Mysleli si, že si užijí pohádkové dovolené, místo toho zažili opravdový horor.

V brzkých ranních hodinách vzbudil novomanžele kouř a křik. Pokusili se z pokoje dostat sami, jenže marně. Hasič Linsey Allan (37) slyšel jejich volání o pomoc jako první. „Přes všechen ten rachot a křiky jsem najednou uslyšel zvolání ‘Pomozte nám! Pomozte! Nemůžeme se dostat ven a máme dítě.’ V tu chvíli jsem se rozběhl k nim na pomoc", řekl později v rozhovoru pro místní média. 

Nejprve zachránil novomanžele, protože jejich pokoj byl blíž dveřím. Poté se vydal na záchranu dítěte. Rodiče mohli jen bezmocně sledovat, zda hasič dokáže jejich syna zachránit. Vše nakonec dopadlo dobře a dítě požár přežilo. Zdravotníci se ale rozhodli, že bylo příliš dlouho v místnosti plné kouře, a tak rodinu transportovali do nemocnice.

Autor: Iri

Diskuze