Zdroj: TV Nova
Žena z věznice

HOLKY POD ZÁMKEM: Jak dopadla žena, která už ve 12 letech ukradla prvních 80 tisíc?

16. 5. 2017

I v druhém dílu dokumentární série Holky pod zámkem diváci poznají další silné osudy žen, které si odpykávají tresty v ženských věznicích. Jedním z nich je i příběh šestadvacetileté Katky, která si odpykává 45 měsíců za majetkovou trestnou činnost.

Katku učil krást její tatínek a byla pyšná na to, jak je v tom dobrá. Co potřebovala, to si ukradla. Ve 12 letech ukradla prvních 80 tisíc, a i když nic nepotřebovala, tak kradla pro potěšení. Katka má 4 děti, dvě z nich však dala k adopci.

„Nejhorší je pocit, když se mě někdo zeptá, kolik mám dětí. Nevím, co mám říct. Jestli mám říct čtyři? Nebo říct, že jsem dala dvě děti k adopci. Teď budou mít narozeniny, tak na to myslím. Jak asi vypadají a jak se mají,“ svěřila se Katka.

Do porodnice ale Katka nešla s tím, že dá svoje dítě k adopci. „V den, kdy jsem porodila, přišli do porodnice policajti a dali mi zatykač, že půjdu sedět. Tak jsem toho malého musela dát do adopce, protože jsem věděla, že půjdu sedět a věděla jsem, v jaké jsem situaci. Neměla jsem jak to jinak udělat,“ vypráví svůj příběh Katka.

O její další dvě děti se stará Katky maminka. Dcera dlouho nevěděla, že je maminka ve vězení. Všichni jí tvrdili, že je maminka v Irsku a pracuje tam. Katka jí i z věznice volala a tvrdila, že pracuje v Irsku. Po poradě s psychology se však rodina rozhodla, že jí řeknou pravdu a holčička ji nyní ve věznici navštěvuje.

Další díl dokumentární série Holky pod zámkem už zítra ve 21:35 na Nově!

Autor: niž

Diskuze