zamestnani
Zdroj: isifa.com / youtube.com
Práce snů

Hledáte práci? 10 nových zaměstnání, které jste ani netušili, že existují

14. 1. 2015

Stěžujete si na vaši práci a myslíte si, že byste ji měli změnit? V poslední době se objevily zcela nové možnosti kariéry. Sice jsou všechny docela divné, ale to vůbec nevadí. Práce přece šlechtí!

7 fotek

Můžete dávat lidem profesionálně elektrické rány. Konečně se někomu splní sen, tahle práce je sice dost šokující, ale věříme, že by si to občas každý z nás zkusil. Třeba na svém partnerovi, aby se mu rozsvítilo. Bohužel u nás v Čechách to zatím nezavedli, ale to přijde. Nezaměstnanost stoupá, takže dáme tomu pár měsíců. Pro tuhle práci se musíte přestěhovat do Mexika, kde u barů, nočních klubů a diskoték občas uvidíte postávat chlápky s podivnou krabičkou, která vám do těla vpraví elektrické náboje. Po takovém šoku byste měli vystřízlivět.

Očista od posedlých duchů. V Itálii je tahle profese opravdu oblíbená. Tahle pozice stále hledá nové zaměstnance. Všichni moc dobře víme, že duchové opravdu existují. V každém domě se najde duch. Ať už je dobrý, nebo zlý, máme z nich vždycky špatný pocit. Pokud doma máte psa, které sedí a štěká do prázdna, tak je to jasné. V domě je někdo třetí. Čistič domu nejprve zorganizuje sezení s majiteli domu, ve kterém údajně straší. Popisují se emoce a co se v domě děje. Čistič se pak s duchy snaží navázat spojení a zeptat se, proč přišli, a snaží se je pak vyhnat z domu.

Zjišťovač pohlaví u kuřat. Holky s kluky, kluci s kluky a holky s holkami. Když se pěstují kuřata, není vůbec jednoduché poznat, jaké mají pohlaví. Všichni se k sobě společně tulí, aby se udržela v teplotě. Není vůbec jednoduché poznat u kuřat pohlaví, nezvládne to jen tak každý. Ale odborník by měl!

Profesionální organizátor věcí pro dětský letní tábor. Každý rodič chce být alespoň dvakrát do roka bez svého dítěte. Když konečně najdete tu správnou aktivitu pro vaše dítě a víte, že se ho na týden zbavíte, přijde nemilá věc. Musíte mu zabalit. Není vůbec jednoduché sehnat všechny ty věci, které bude na tábor potřebovat. Pak se klidně může stát, že něco zapomenete a dítě vám pak bude brečet do telefonu. A máte po dovolené. Naštěstí existují lidé, kterým zaplatíte, a všechny potřebné věci pro vaši ratolest připraví a zabalí sami. Pokud přemýšlíte nad změnou práce, protože váš šéf vám snížil plat, tak tohle je pro vás ideální práce. Američani za tohle totiž platí až tisíc dolarů. U nás je to v přepočtu 24 tisíc.

Profesionální bydlení v luxusních domech. Jedna z nejlepších prací, která existuje. Když boháči chtějí prodat svůj dům, nikdo v nich už nebydlí. Přesto ho někdo musí udržovat. Žádný pracháč si svůj barák neuklízí sám, dokonce jim přijde zbytečná i uklízečka. Chtějí někoho, kdo se jim o dům dobře postará. V luxusních domech žije placený člověk, který se jim o všechno stará. Ale jakmile má někdo přijít na prohlídku, prostě zmizí. Dostává zaplaceno za neustálé uklízení. Ale dům má celý pro sebe.

Dojič hadů. Tohle je opravdu nebezpečná práce. Takže ji nedoporučujeme jen tak někomu. Hadí jed se používá v lécích, které dokáží léčit velkou škálu chorob, ale je poměrně složité ho získat. A proto musí existovat někdo, kdo to za vás udělá.

Profesionální naříkač. Divná profese, ale opravdu existuje. Pohřeb by se neměl obejít bez někoho hlasitě plačícího. Tahle smutná situace vás ale natolik vyčerpá, že nemáte sílu mít hysterický záchvat. A proto si můžete najmout naříkajícího profesionála. Alespoň na Taiwanu.

Profesionální stopař. To je opravdu chytré. Jakarta v Indonésii je šesté největší město. Jejich řízení snad ani nebudeme komentovat, protože bychom vzali řidičák snad každému druhému řidiči. V Indonésii nemají ani pořádné silnice. Vymysleli, ale zóny, které se nazývají „tři v jednom“, což znamená, že v autě mohou sedět minimálně tři osoby. Lidé si tedy vydělávají peníze tím, že je někdo vezme, aby zaplnil vozidlo a mohl projet touto zónou.

Profesionální svatební družička. Nevěsta občas nemá tolik kamarádek, kolik by si přála. A proto neví, jakou svou kamarádku by pasovala na družičku. A proto stačí, když si najmete náhradní.

Stát frontu? Ani náhodu! Stát několik hodin na úřadech nebo v obchodech? To už opravdu není v módě. Line Standing Service je služba v americkém Washingtonu, která je hodně praktická a hned si ji zamilujete. Stačí, když si pronajmete člověka, který za vás bude stát v řadě. No není to vysvobození?

Autor: nn

Diskuze