Ilona Svobodová
Zdroj: TV Nova
Životní zlom

Herečka Ilona Svobodová promluvila o těžké životní etapě. Proč chtěla se vším skončit?

26. 10. 2016

Herečka Ilona Svobodová (56) , která v seriálu Ulice ztvárňuje Jitku Farskou, stála nedávno před velmi důležitým životním rozhodnutím, zda bude pokračovat v herecké kariéře. Přijdeme snad o výraznou postavu české herecké scény?

Je to už nějaký ten čas, co oblíbená herečka Ilona Svobodová zažila, jaké to je nemít „do čeho píchnout“. Dostala se do životní etapy, kdy byla bez chuti do čehokoliv se pustit, a dokonce i její tehdejší práce ji přestala naplňovat. 

„Bylo mi čtyřicet devět, když jsem dala výpověď odevšad. A dokonce jsem si dovolila tu drzost vypravit se s bídnou znalostí francouzštiny na letní kurz do Francie," řekla herečka týdeníku Aha!

A že ve Francii neměla na růžích ustláno! Bydlela totiž u starší ženy, která měla v domě dalších pět sestřenic a sedm koček. Ilona si tam prý připadala doslova jako čarodejnice. Po této zkušenosti se rozhodla ze školy odejít a cestovat po Francii. 

Návrat do Čech ale nebyl nijak idylický, herečka neměla práci ani žádnou nabídku. Dokonce si hrála s myšlenkou, že by od herectví definitivně odešla. Zvažovala i nabídky dvou francouzských firem, které ji do svého týmu chtěly. Když si herečka uvědomila, jaký kus práce na své kariéře už zanechala, srovnala si životní hodnoty a najednou se jí herecké nabídky začaly opět hrnout. 

O oblíbenou postavu Jitky Farské ze seriálu TV Nova Ulice jsme tedy naštěstí nepřišli. 

Autor: sim

Diskuze