Vernon Dursley
Zdroj: oficiální zdroj
S pravdou ven

Co kontroverzního prozradila Rowlingová o postavě Vernona? Tohle možná fanoušky pobouří!

22. 6. 2016

Dobrodružný příběh Harryho Pottera už sice skončil, ale postavy z knihy žijí dál. Autorka slavného bestselleru prozradila o postavě Vernona Dursleyho něco, co by mohlo fanoušky hodně pohoršit. O co jde?

5 fotek
Jen den zbývá do referenda, kde se bude řešit případné vystoupení Velké Británie z Evropské unie. Proto se v současné době ve Spojeném království nemluví prakticky o ničem jiném - a kvůli tomu se politika řeší i tam, kde by to člověk možná ani nečekal.

Kromě dalších celebrit jako je David Beckham, se v kampani související s možným odchodem Británie z EU, angažuje i autorka světoznámého bestselleru o Harry Poterrovi. Na jejím Twitteru se jeden z Britů vyjádřil o aktuální situaci vtipnou poznámkou: "Vernon Dursley by volil odchod".

Spisovatelka na tento příspěvek reagovala slovy "To je pravda!", čímž vlastně prozradila něco nového o morousovi Vernonovi, který v populárním příběhu odjakživa Harrymu, jako náhradní opatrovník, slušně zatápěl. Už ve čtvrtek budou Britové hlasovat, jestli v EU zůstat, nebo ne. Zda bude mít většina Britů stejný názor jako Vernon a jeho stvořitelka, není do poslední chvíle jisté.

Autor: bin

Diskuze