Optická hádanka - had
Zdroj: Twitter
Kdepak se schovává?

HÁDANKA studentky vás nenechá v klidu: Najdete na fotce schovaného hada? Je to vážně těžké!

30. 4. 2017

Dívka, která studuje plazy, našla na zemi ukrytého hada. Najít ho je opravdu těžké, ale až ho uvidíte, nebudete spíš chápat, že vám to zabralo předtím tolik času!

Vypadá to jako jeden z klasických optických klamů. Nejdřív něco nevidíte, a pak když už jste to objevili nebo víte, kde to je, vidíte to od té doby naprosto zřetelně! To je podle nás i tento případ. Studentka herpetologie vyfotila na zemi hada. Ale vidět na fotce nejdřív vůbec není.

Studentka herpetologie (herpetologie = nauka o studenokrevných čtvernožcích - plazech a obojživelnících) byla jednou v lese v rámci školního projektu. Na zemi se jí podařilo najít hada, které je v listí tak šikovně zamaskován, že po zveřejnění fotky zmátla a potrápila stovky a tisíce lidí, kteři fotku sdíleli.

Lidé v komentářích na Twitteru psali, že se jim ho sice časem objevit podařilo, ale byl to skutečně oříšek! V momentě, kdy ho odhalíte, ho už ale uvidíte více než zřetelně. Pokud vám ale dojde trpělivost, nebo ho zkrátka nenajdete, na další straně se můžete podívat, kde se maskovaný plaz skutečně nachází!

 

Autor: bin

Diskuze