Pohřeb herce Pavla Landovského - 1
Zdroj: Herminapress.cz
Je podzim, sychravo a lidé odcházeji

GALERIE: Parádní rakev a na parte jako mladík. To je pohřeb Pavla Landovského

Aktualizováno 17.10. 2014 17:34

Tak odchází Enfant terrible českého filmu. Skvělý herec samouk, který se nesklonil před komunisty ani před těmi, kteří přišli po nich, opouští nemilovaný svět s pompou. Sbohem Lanďáku.

7 fotek
Pohřeb slavného herce Pavla Landovského (†78) se koná v Kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí v Praze. Před polednem začřne smuteční obřad.

Pavel Landovský byl známý jako kamarád Václava Havla a herec, který nešel pro ostré slovo daleko. V posledních letech už moc nehrál a jen občas dal rozhovor, kde na všechny a všechno sprostě nadával. Proč?

Signatář Charty 77 byl podle svých nejbližších zahořklý. Na lidi i na celý svět. Po dlouhé emigraci se vrátil do země, kde čekal návrat ke svobodě a údajně místo toho jen sledoval, jak se na svá místa vracejí komunističtí papaláši, jak se lidé z ovcí režimu změnili v ovce bezohledné skupinky vyvolených sledujících jen vlastní zájmy. A nedokázal s tím nic udělat.

Podle informací televize Nova zemřel Landovský ve svém domě v Kytíně nedaleko Prahy v pátek večer na infarkt.

Jako první ze známých tváří dorazili na poslední rozloučení s ním zpěvačka Marie Rottrová a zpěvák a básník Jan Vodňanský. "Po Petru Skoumalovi mi zemřel další kamrád. To je pro mě další velká rána. Je podzim, sychravo a lidé odcházeji. Je mi líto, že jsem Pavla v posledních měsících neviděl. Byl to skvělý člověk i kolega," řekl Vodňanský reportérce Prásku.

Mezi dalšími slavnými hosty byli Dagmar Havlová, Jan Potměšil, Jan Kačer, Regina Rázlová nebo Bolek Polívka. Ten nesl velkou kytici.

Autor: pul

Diskuze