Bývalý kulturista Dean Wharmby zemřel - 3
Zdroj: facebook/ twitter/ instagram
Smutný příběh

Touha po dokonalém těle si vybrala mimořádně krutou daň! Mladý kulturista ukázal své poslední foto

24. 7. 2015

Cvičit, cvičit. cvičit. Mnozí by si řekli, že takový přístup vede člověka k vysněné postavě a perfektnímu zdraví. Jenže opak může být pravdou.

4 fotky
Důkazem je případ Deana Wharmbyho. Ambiciózní kulturista na sobě dřel od rána do večera a cvičením byl přímo posedlý. Jeho stravování bylo založené na nezdravém jídelníčku plném hamburgerů, energetických nápojů, pizz a slaninových sendvičů. A po kalorických bombách následovalo kruté mučení v posilovně. Dean dokázal spálit neuvěřitelných 10 000 kalorií denně, což představuje zhruba čtyřnásobek doporučeného energetického příjmu pro běžného muže!

Jeho "vášeň" se mu však stala osudnou. Lékaři mu našli na játrech obrovský nádor, který už nešlo žádným způsobem odstranit. Po diagnostikování rakoviny se mladý kulturista rozhodl odmítnout chemoterapii a pokusil se radikálně změnit způsob života. Přešel na přírodní medicínu a zcela vyloučil konzumaci masa a cukru.

Na internetu zveřejňoval osobní videa dokumentující jeho boj se zákeřnou nemocí. Snažil se být optimistický a nevzdávat se. Ale jeho tělo to nezvládlo a po veškerém úsilí nakonec zemřel v přítomnosti své přítelkyně Charlotte Rigby. Dean ještě před smrtí přiznal, že rakovinu mohl zapříčinit jeho dřívější životní styl.

Smutný příběh Deana je odstrašujícím příkladem pro ty, kteří si myslí, že cvičení a neukojitelná touha po dokonalém těle nemůžou člověku ublížit, natož ho zabít.

Autor: lor

Diskuze