Obří vejce
Zdroj: facebook
Velmi zajímavé

Farmář našel obří vejce: Nestačil se divit, co se skrývalo pod skořápkou!

8. 3. 2018

Vejce používá většina z nás. Ať už na pečení, nebo si z nich děláme omeletu a další výtečné pokrmy? Kdybyste však po otevření skořápy ve vejci našli to, co tento chlapík, asi by vás to pořádně zaskočilo.

Co když najdete vejce, které je neobvykle velké? Dokonce až tak, jako tři normální vejce. Můžete z něj udělat třeba obrovskou omeletu. Právě takové obří vejce našel australský farmář Scott Stockman (47) z Queenslandu.

Když masivní vejce otevřel, byl velice překvapen. Uvnitř něj bylo pouze další vejce. Scott Stockman pracuje na farmě Stockman's Eggs po celý svůj život, a tohle je poprvé, kdy něco takového viděl.

Ukázalo se však, že se to nestalo poprvé. V roce 2015 se v Británii objevil pár novinářů, kteří našli podobné vejce. Jev je nazýván kontrastalistická kontrakce.

Ačkoliv veterináři říkají, že taková vajíčka - jsou-li obě plně vytvořena - jsou normální a mohou být konzumována, mnoho z nich je opatrných, protože se obávají infekce. I Stockman odolal nutkání sníst vejce a raději sáhl po jiném.

Fotky jeho vajíček se staly virálem na sociálních sítích a získaly spousty reakcí. Mnoho lidí fotografie sdílí dál. Další zase do komentářů přidávají své zážitky se stejným fenoménem.

Autor: mk

Diskuze