Nehoda v Indycar
Uvidíte brzo

EXKLUZIVNĚ: Nejrychlejší formule světa na NOVA Sport!

10. 3. 2016

Pro všechny fanoušky motorsportu se jedná o mimořádné závody zejména kvůli vysoké atraktivitě!

„Těsné souboje v betonových kaňonech městských okruhů, neopakovatelný charakter nejkrásnějších přírodních tratí ve Spojených státech, strhující závody na vysokorychlostních oválech, vyrovnané startovní pole a boj o titul až do posledního závodu,“ to vše je podle experta stanic NOVA Sport Michala Berana série IndyCar. Slavný seriál amerických formulí startuje už tuto neděli prvním závodem na městském okruhu St. Petersburgu. Slavnou sérii odvysílají stanice NOVA Sport 1 a NOVA Sport 2.

Pro všechny fanoušky motorsportu se jedná o mimořádné závody zejména kvůli vysoké atraktivitě. „Vyrovnanost zaručuje nasazení shodných formulí Dallara, které se liší jen motory. Používají se agregáty Chevrolet a Honda, které ženou vozy rychlostí blížící se 400 km/h. Takže se můžeme těšit na poutavé bitvy a velký počet vítězů,“ shrnuje expert stanic NOVA Sport Martin Straka. „Uspěje v boji o titul nakonec bývalý jezdec formule 1 Juan Pablo Montoya, kterému vloni unikl titul o jeden jediný bod, loňský vítěz Scott Dixon nebo někdo jiný?“ uvažuje Michal Beran.

„Šampionát, zahrnující závody na krátkých i dlouhých oválech, městských okruzích i ikonických přírodních tratích, se v letošní sezóně může pochlubit snad nejvyrovnanějším jezdeckým polem posledních několika let,“ říká expert stanic NOVA Sport Michal Beran.

Stejně jako každý rok, i letos je startovní pole nabité celou řadou velkých hvězd. Vedle již zmíněných Juana Pabla Montoyi a čtyřnásobného vítěz série IndyCar Novozélanďana Scotta Dixona usedne do monopostu také Japonec Takuma Sato, šampion uplynulých ročníků Australan Will Power, domácí americká hvězda Ryan Hunter-Reay, zkušený rutinér Brazilec Tony Kanaan nebo Francouz Sébastien Bourdais. „Pokud bychom hledali možné vítěze jednotlivých závodů, ještě stále bychom nebyli na konci, protože ve vyrovnaném startovním poli IndyCar Series se vítězem může stát skutečně téměř každý,“ velebí vyrovnanost soutěže Michal Beran.

Kromě vítězství v celém šampionátu má série IndyCar ještě jeden vrchol, kterým je květnový závod 500 mil Indy. Letošní sezónu nás navíc čeká jubilejní 100. ročník. „Na místě se počítá s návštěvou 400 000 fanoušků, přímý přenos pak vzruší diváky po celém světě a my jsme s Michalem Beranem velmi rádi, že prostřednictvím stanic NOVA Sport budeme u toho,“ říká jeden z komentátorů série IndyCar Martin Straka. Vítězství v jednom z nejproslulejších závodů světa bude obhajovat právě Juan Pablo Montoya.

První závod startuje už tuto neděli v 17:45 a pojede se na americké Floridě v St. Petersburg. Přímý přenos vysílá stanice NOVA Sport 2 a videoportál VOYO. Napínavou podívanou komentují Martin Straka a Michal Beran.

 

 

Autor: red

Diskuze