Proč Britové pijí čaj
Zdroj: Profimedia
Zajímavé

Obyvatelé jiných zemí mají někdy zvláštní otázky na Brity: Proč pořád pijí tolik čaje?

9. 2. 2018

Pokud v dnešní době někoho něco zajímá, hledá to obvykle na Googlu. A to dělají i lidé po celém světě, které zajímají některé věci o Britech. Jedním z témat, které lidi po celém světě zajímá, je čaj. Proč ho Britové tolik pijí?

Výzkum od The Original Tour ukázal, na jaké otázky ohledně Britů, se nejčastěji ptají lidé z různých Evropských zemích. Němci na Googlu nejčastěji hledají důvod, proč jsou Britové oškliví. Podobnou otázku si ale kladou i Britové na Němce. Těžko na nic však hledat odpověď. Ideál krásy je prostě všude jiný.

Francouze zase zajímá, proč Britové hodně pijí. Odpověď serveru Mirror.co.uk je úsměvná: „Máme tolik důvodu! Především možná proto, abychom oslavili naše velké štěstí, že nejsme Francouzi.“

Nizozemce zase zajímá, proč jsou Britové tak zdvořilí. Španěle zase zajímá, proč mají špatné zuby. Některé otázky jsou opravdu zvláštní a nezodpověditelné. Poláky zajímá, proč Britové hodně pijí čaj. Tady už je odpověď o něco snazší. Jde o součást jejich historie. Původně šlo o obyčejný společenský zvyk. Vzhledem k tomu, že byl dovoz čaje z Asie díky koloniím mnohem levnější, dostalo se ho do Británie mnoho. Dělníci vynalezli čajovou přestávku a 15 minut nepracovali. Dali si pauzu na čaj. To je i důvod, proč vznikla píseň „Všechno se zastaví kvůli čaji“.

Další otázky byly například od Portugalců. Ptali se, proč jsou Britové tak bledí. Turci zase, proč jsou tak chladní. Belgičany nejvíc zajímalo, proč se v Británii jezdí vlevo.

Autor: mk

Diskuze