Emma Watson - 1
Zdroj: Profimedia / Twitter
Hermiona versus Trump

Emma Watson bojuje proti Trumpovi nevšedním způsobem! V metru udělala zvláštní věc

11. 11. 2016

Novým americkým prezidentem byl zvolen Donald Trump a řada celebrit už stačila z volby projevit své značné rozhořčení. Ani herečka Emma Watson není spokojená a proti Trumpovi se rozhodla bojovat „vzkazem“ v metru.

7 fotek
Řada celebrit vykřikuje, že kvůli výsledkům voleb opustí Ameriku. Zpěvačku Miley Cyrus dokonce prohra Hillary Clinton tak zdrtila, že se roplakala na kameru. To britská herečka Emma Watson se rozhodla projevit svůj názor na výsledky voleb úplně jinak.

Emma se veřejně hlásí k feminismu a už dlouho dobu se snaží bojovat za práva žen. S tím, že by Americe měl v příštích letech vládnout zrovna Donald Trump, tedy rozhodně není spokojená. Trump se totiž v minulosti dopustil hned několika poznámek na ženské pokolení, které podle mnohých byly značně sexistické či urážlivé. Emma se proto rozhodla, že místo planých řečí bude jednat. Své fanoušky velmi překvapila, když na Instagram umístila fotografii, jak v newyorském metru schovává za sloup knihu. Proč to udělala?

Kniha, kterou Emma zanechala v prostoru metra jako poselství, je dílo nazvané Matka, Já a Matka od spisovatelky May Angelou, aktivistky a bojovnicí za práva žen. May Angelou byla také mluvčí černošské komunity v USA a v roce 1993 recitovala vlastní báseň při prezidentské inauguraci Billa Clintona. „Za to co, v co věřím, budu usilovně bojovat,“ připsala herečka k fotografii. A jak přesně bude proti Trumpovi bojovat? Uvidíme! Teď jen můžeme doufat, že se kniha v rušném newyorském metru neztratí a opravdu si najde svého čtenáře.

Autor: bk

Diskuze