Ben Medlock a Jon Reynolds - 4
Zdroj: Twitter
Revoluční novinka

Dali výpověď, aby vydělali miliony. Svou geniální aplikací válcují svět mobilů! Už ji máte i vy?

4. 2. 2016

Příběh, který jako by vyšel z pera filmových tvůrců zažívají už několik let Joy Reynolds a jeho kamarád Ben Medlock. Podařilo se jim totiž přijít na trh s aplikací, která má několik set milionů uživatelů po celém světě. Co mladíci vymysleli?

Jon Reynolds a Ben Medlock se znají již od vysoké školy. Společně se rozhodli zariskovat a v roce 2008 odešli z práce, aby se pustili do vlastního projektu. Rozhodli se vyvinout aplikaci pro mobilní telefony, která usnadňuje psaní zpráv. A jak SwiftKey keyboard (rychloklíčovací klávesnice) funguje?

Tato aplikace využívá částečně umělou inteligenci, která se naučí vaše vyjadřovací návyky a následně za vás při psaní dokončuje jednotlivá slova. Aplikace je dostupná pro Android i Apple, podporuje sedm řečí. SwiftKey byl dokonce nejstahovanější aplikací v 47 zemích.

Tím ale Jonův a Benův úspěch nekončí. Nedávno prodali svůj projekt společnosti Microsoft za neuvěřitelných 174 milionů liber (přes šest miliard korun) a nadále se sofwarovou firmou spolupracují na dalším vývoji aplikace. Kromě toho také dělají se Stephenem Hawkingem na vývoji jeho komunikačního zařízení, aby jeho přednášky byly plynulejší.

Autor: kn

Diskuze