Donšajni
Zdroj: oficiální zdroj
Menzel slaví

Donšajni slavili úspěch v zámoří: Podívejte se na snímky z promítání

Aktualizováno 24.9. 2013 18:29

Nová komedie Jiřího Menzela Donšajni má českou premiéru ve středu, ale úspěchy už slavila. Za mořem. Podívejte se na snímky z montrealského festivalu a newyorského promítání.

Film Donšajni divákům přinese příběh o lásce a vášní k ženám i hudbě. To vše podané s nadsázkou a humorem typickým pro Menzelovy filmy. Režisér je poprvé za svou kariéru zároveň autorem námětu a scénáře, na němž s ním spolupracovala Tereza Brdečková.

Hlavní postavy operního režiséra Vítka, učitelky Markétky a světově uznávaného zpěváka Jakuba ztvární Jan Hartl, Libuše Šafránková a Martin Huba. Ve vedlejších rolích se objeví Ivana Chýlková, Václav Kopta, mladé herečky Emma Smetana a Eva Josefíková a další. V donšajnech si také svou poslední filmovou roli zahrála Jiřina Jirásková.

 

Realizace filmu byla velmi náročná. Většina scén se točila na již připravený hudební základ a na filmu spolupracovala téměř tisícovka komparzistů. Film se natáčel v loňském roce, klíčové scény vznikaly v Divadle Oskara Nedbala v Táboře, natáčelo se také v Mělníku, v Barokním divadle v Českém Krumlově či v klášteře v Plasích.

Libuše Šafránková o Donšajnech: První natáčecí den byl fatální

 

Autor: pul

Diskuze