Dopis prezidentovi - 2
Zdroj: facebook.com
Velké srdce

Šestiletý Alex napsal dopis Obamovi o syrském chlapci nalezeném v troskách. Jeho obsah vás neskutečně dojme!

24. 9. 2016

Otřesné záběry z války v Sýrii a uprchlické krize se objevují v médiích téměř nepřetržitě. není tak divu, že působí i na malé děti. A ty se na rozdíl od dospělých snaží tuto krizi řešit a pomáhat svým vrstevníkům!

Viděli jste fotografii Omrana Daqneeshe, která minulý měsíc obletěla svět? Pětiletý chlapec zůstal po leteckém útoku v Aleppu, který srovnal jeho dům se zemí, zakrvácený a zjizvený v sanitce. Tuto fotografii viděl i šestiletý Alex z předměstí New Yorku a rozhodl se tuto situaci nějak řešit. A co lepšího by mohl udělat, než napsat „nejmocnějšímu muži planety“, prezidentu Spojených států Baracku Obamovi.

Alexe zasáhl příběh chlapce, který byl zhruba jeho věku, a proto ve svém dopise Obamu poprosil, jestli by nemohl zařídit, aby se Omran přestěhoval k němu domů. Půjčoval by mu hračky a naučil ho anglicky.Obamu chlapcův dopis natolik dojal, že jej tento týden přečetl na summitu o uprchlících.

Americký prezident dále prohlásil, že bychom měli být všichni jako Alex, malý kluk, který se ještě nenaučil strachu a podezíravosti k lidem, kteří pocházejí odjinud, jinak vypadají a mají jinou víru. Amerika by podle něj také měla v roce 2017 přijmout na 110 000 uprchlíků.

Překlad celého dopisu prezidentu Obamovi:

Milý prezidente Obamo,

pamatuješ toho kluka ze sanitky v Sýrii? Mohl bys tam prosím zajet, vyzvednout ho a přivést ho k nám domů? Můžeš zastavit na příjezdové cestě nebo na ulici, budeme na tebe čekat s vlaječkami, květinami a balónky. Dáme mu rodinu a uděláme z něj našeho bratra. Catherine, moje malá sestřička, pro něj bude sbírat motýlky a světlušky. Ve škole mám kamaráda Omara, který je ze Sýrie, seznámím je. Můžeme si spolu všichni hrát. Budeme ho zvát na narozeninové oslavy a on nás naučí další jazyk. Taky ho naučíme anglicky jako mého kamaráda Aota z Japonska.

Prosím, řekni mu, že jeho bratr bude Alex, který je moc milý kluk, přesně jako on. Protože si nepřiveze hračky a ani žádné nemá, Catherine mu bude půjčovat svého velkého modrého pruhovaného zajíce. A já mu budu půjčovat moje kolo a naučím ho na něm jezdit. Taky ho v matice naučím sčítat a odčítat. A může si přivonět k lesku na rty od Catherine, který vypadá jako tučňák a je zelený. Ona nikdy nikoho nenechává, aby na něj sahal!
Mockrát děkuju, nemůžu se dočkat, až přijedeš!

Alex

6 let

Autor: mkr

Diskuze