Premier League Darts
Zdroj: oficiální zdroj
Již dnes

DOBRÉ ZPRÁVY: Co se bude dít ve čtvrtek? Těšte se na šipky!

1. 2. 2018

Pro svět šipek jsou klíčová dvě data. To první je na přelomu prosince a ledna, kdy se hraje Mistrovství světa. A tím druhým je první únorový čtvrtek, kdy začíná unikátní šipková soutěž, na kterou se těší miliony fanoušků po celém světe.

Řeč není o ničem menším, než o Premier League Darts, která letos začne hned dnes 1. února v irském Dublinu. Na nejlepší osmičku hráčů čeká jedna zastávka každý čtvrtek až do 17. května, kdy se v Londýně rozhodne o vítězi. A to vše bude k vidění živě na Nova Sport 2.

Letošní Premier League slibuje velmi napínavou podívanou a nové neokoukané souboje. A to především proto, že letos atmosféru této fenomenální soutěže okusí hned čtyři nováčci. Mezi ně patří severoirský rodák Daryl Gurney, Velšan Gerwyn Pryce, Rakušan Mensur Suljovič a úřadující mistr světa Angličan Rob Cross.

Zvláště Cross bude pro diváky velmi zajímavým hráčem, protože do světa velkých šipek vstoupil teprve loni a ihned ukázal, že je hrozbou pro všechny dosavadní šampiony. Během jediné sezóny v PDC dokázal, že má instinkt zabijáka a z neznámého hráče se propracoval k titulu světového šampiona a postu světové trojky. To je něco, co ve světě šipek nemá obdoby a Rob ukázal, že je hráčem, se kterým se musí v budoucnu počítat.

Mezi favority patří i obhájce titulu Michael van Gerwen nebo Skot Peter Wright. Který z hráčů si ale nejlépe poradí s dlouhým turnajem, se ukáže až v šestnácti týdnech, kdy se o prestižní trofej bude bojovat nejen na Britských ostrovech, ale také v Německu nebo Nizozemí. Všech 16 kol, včetně květnového finále odvysílá Nova Sport 2.
 

Autor: bin

Diskuze