Petra Kvitová a Stanislav Huml
Zdroj: Fotografie: Isifa.com
Inteligence v politice

Do obhajoby Kvitové se zapojují i umělci: Bartoška nazval výrok poslance idiocií

Aktualizováno 12.7. 2014 10:32

Poslanec Stanislav Huml z ČSSD nazval nejlepší českou tenistku Petru Kvitovou špínou, která by měla přijít o česká občanství. Teď je ale za "špínu" on.

A co v útoku jde? Petra Kvitová, jako většina dalších tenistů, přesunula své trvalé bydliště do Monaka, aby ze svých milionových výdělků nemusela platit v Česku daně. Což ostatně stejně moc nedělá, protože naprostou většinu příjmů z turnajů má v zahraničí. Ale Huml by ji chtěl zbavit občanství, když nechce mít trvalý pobyt v Česku. Přitom se jedná o zcela běžnou praxi. V Monaku mají bydliště jezdci formule 1, golfisté a další slavní sportovci.

Co si o útoku myslí umělci? Reportér Blesku se zeptal na názor na Filmovém festivalu v Karlových Varech jeho prezidenta a slavného herce Jiřího Bartošky. Ten má jasno.

Bartoška dokonce přirovnal výrok pana Humla k době komunismu a tehdejším praxí v zacházení s lidmi. "Je to absolutní idiocie, to co pan Huml řekl. To je jako, když jsme podepsali Několik vět, tak nám vyčítali, že jsme vystudovali za dělnický peníze," řekl na rovinu.

Huml je totiž absolutně mimo a nechápe podstatu celé věci. "Myslím, že by spíš bylo lepší vytvořit pro lidi takové prostředí, aby tady zůstávali, aby nemuseli žít v Monaku a mohli žít tady a byli tady spokojeni," říká další herec Zdeněk Podhůrský.

Autor: pul

Diskuze