Zdroj: TV Nova
To je síla

Dnešní Ordinací otřese sebevražda! Na život si sáhne člověk, který předávkování zažil i v reálu

5. 10. 2017

Způsobil smrt člověka, teď chce ukončit i svůj mladý život. Benjamínek kamenické chirurgie MUDr. Adam Svoboda (Libor Stach, 26) už nedokáže unést tíhu černého svědomí a smířit se s faktem, že způsobil smrtelnou autonehodu. Jak si naplánoval svoji smrt? A jak se točí sebevražda?

11 fotek
Adam je na dně. Je jen otázkou času, kdy se policie dozví, že s Marikou (Andrea Růžičková) autem srazili člověka a z místa nehody ujeli. Východisko z tíživé situace vidí jen jediné... Dopis na rozloučenou a vysokou dávku léků... Bezvládně ležícího na zemi společného bytu ho najde Marika! Má vůbec ještě šanci ho zachránit?

Na natáčení sebevraždy jen tak nezapomene představitel mladého lékaře Libor Stach. „Byly to velmi náročné scény. Točili jsme to několikrát za sebou, protože v určitých momentech Andrejku zastupovala dublérka, neb byla už v pokročilém stádiu těhotenství a nemohla mě tahat. Taky jsem jedl skutečné prášky, a sice B-komplex, a měl jsem po těch všech klapkách tak žlutou pusu, že jsem určitě svítil i ve tmě,“ bere s odstupem času tohle natáčení s humorem.

Nepodcenil rozhodně ani přípravu. „Radil jsem se, jak nejlépe situaci vystihnout. Moje přítelkyně (psychoterapeut – pozn.) mi sháněla informace od odborníků, jak se takové předávkování projevuje, jak takový člověk vypadá, co se mu přesně děje. Den před tím jsem si zkoušel takový stav navodit a hledal k němu cestu. Dopadlo to tak, že jsem měl dva dny problémy s žaludkem a nedokázal nic moc jíst... Proto se dost těším na dnešní večer, abych zjistil, jestli to vypadá věrohodně, a to plahočení mělo smysl,“ dodává mladý herec a přiznává, že s předávkováním už má svoje zkušenosti.

„Jednou jsem se předávkoval kávou. Potřeboval jsem se vzpružit, a tak jsem si udělal pořádnýho smrťáka. Rozbušilo se mi srdce natolik, že jsem nebyl schopný do konce dne nic dělat,“ vzpomíná. Na život by si ale na rozdíl od své seriálové postavy dobrovolně nikdy nesáhl. Na splín má jiný recept. „Od špatné nálady mi nejvíc pomáhá hudba a humor a přátelé. To jsou takové mé nejúčinnější filtry.“

Jak se Libor Stach s nelehkou úlohou vypořádal a jak se naplní osud mladého lékaře, uvidí diváci TV Nova v Ordinaci v růžové zahradě 2 už dnes ve 20:20. Slovenští diváci v témže čase na Nova International.

Autor: niž

Diskuze