Volby USA
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz
Bude to napínavé

ANKETA: Američané si v noci zvolí svého prezidenta! Volili byste Hillary, nebo Donalda?

8. 11. 2016

Již dnes v noci si Amerika zvolí nového vůdce. Oba kandidáti jsou velice sporné postavy americké politické scény, takže dopředu není vůbec jasné, kdo vyhraje. Koho byste volili vy - Hillary, nebo Donalda?

9 fotek
Demokratka Hillary Clintonová je ženou bývalého amerického prezidenta Billa Clintona. Sama je ale velmi zkušenou političkou. Roky byla ministryní zahraničí během Obamovy vlády. Oproti tomu její kandidát republikán Donald Trump by se dal označit za nováčka. Ještě nikdy nevedl žádný veřejný úřad. Je úspěšným byznysmenem a kontroverzní osobou.

Mohlo by se zdát, že ho jeho skandály táhnou ke dnu, ale místo toho s ním začali sympatizovat obyčejní lidé. Donalda na začátku kampaně tolik lidí neznalo, na rozdíl od Hillary si kampaň financoval sám a nestály za ním slavné osobnosti. Proto si prostí lidé myslí, že je, jak se říká, jedním z nich. Hillary je mnohem serióznější. Občas působí trošku strojeně. Na druhou stranu za ní stojí slavné osobnosti. Madonna třeba prohlásila, že pokud vyhraje, tak orálně uspokojí každého, kdo jí volil. Mezi další její podporovatele z řad známých osobností patří třeba Miley Cyrus, Katy Perry, nebo Drew Barrymore.

A jak jsou na tom se skandály? Dost zajímavě, proti Hillary je asi jen tvrzení, že kryla sexuální aféry svého manžela v Bílém domě. Za to u Trumpa se dá ze skandálů vybírat. Prohlásil například, že postaví velkou zeď na hranicích s Mexikem a Mexičané ji zaplatí. Nelíbí se mu totiž, jací do Ameriky přicházeli. Zmínil se, že kdyby nejstarší dcera nebyla jeho, tak by se mu moc líbila, anebo je zajímavá jeho volba neustále mladších sexuálních partnerek.

Sledujte volby amerického prezidenta online!

Jak to celé dopadne, můžete sledovat už tuto noc z 8. na 9. listopadu ve 2:40 v téměř šestihodinovém živém vysílání na TV Nova!

Koho byste volili vy? Hlasujte!

Anketa

Kdo by se podle vás měl stát novým prezidentem USA?

Hlasovalo 273 lidí.

 

Autor: Beat

Diskuze