Hot news Holka, která není z porcelánu

Dietářka Kořínková přiznala bulimii: Zvracela jsem kvůli otci!

Aktualizováno 17.7. 2012 12:26

Bývalá herečka Lenka Holas Kořínková (56) je proslulá jako průkopnice dělené stravy. Málokdo ale ví, že k dietě ji dohnala porucha příjmu potravy, k níž ji dotlačil vlastní otec.

Holka z porcelánu má hereckou kariéru dávno za sebou a v posledních letech o ní bylo slyšet jen ve spojení s dietami a démonem alkoholem. „Alkohol v mým životě fungoval hlavně v sedmdesátých letech jako potlačovač frustrací,“ prozradila Kořínková v dokumentu ČT.

Z čeho ale zmiňované frustrace pramenily? Její celoživotní trauma údajně zapříčinil právě film Holky z porcelánu (1974), ve kterém tehdy šestnáctiletá Kořínková debutovala. Mladá a nezkušená herečka se totiž brzy stala obětí módního diktátu, který herečkám velel udržovat si štíhlou postavu.

Otec jí prý údajně dokonce zakazoval jíst nebo ji v jídle značně omezoval. „Došlo to do takové situace, že jsem zjistila, že se můžu normálně najíst, a když to pak vyzvracím do záchodu, tak si užiju úžasnej mejdan při tý snídani, kdy toho sním kopce a pak to všechno vyvrátím,“ uvedla průkopnice dělené stravy.
 

Autor: ana

Diskuze