Reklama
Reklama
Leonardo DiCaprio
Zdroj: Profimedia
22 let čekání

DiCaprio děkovnou řečí na Oscarech rozplakal sál. Ale nejen tím byla zcela výjimečná!

29. 2. 2016

Americký herec Leonardo DiCaprio čekal 22 let, než se některá z jeho nominací promění v zisk sošky Oscara. A bylo znát, že na přípravu vítězné řeči měl mnohem více času, než jeho soupeři.

Leonardo DiCaprio (41) byl poprvé nominován na Oscara v roce 1994. Sošku za hlavní roli ve filmu Co žere Gilberta Grapea nedostal, a tak to pokračovalo při dalších čtyřech nominacích. Dočkal se až letos.

Měl radost, ale dojatě nevypadal. To spíš ostatní lidé v sále. Mezi nimi vynikla Kate Winslet, tedy DiCapriova filmová partnerka z jeho asi nejslavnějšího filmu Titanic. Dodnes jsou velmi dobrými přáteli a Kate vítězství slavila stejně jako svoje. V roce 1997 byla hodně smutná, protože za Titanic dostali Oscara snad i osvětlovači. Jen DiCaprio ne.

Leo se ve své děkovné řeči také více než na své předchozí role zaměřil na větší téma, na celý svět. Po dlouhém aplausu Leonardo DiCaprio ještě déle mluvil. A, na rozdíl od všech jeho kolegů, nebyla jeho řeč zkrácena ani ukončována zvukovými signály. Spíše než Oscarová řeč to byl totiž politický projev.

Začal tím, že film Revenant byl o vztahu člověka s přírodou. "A rok 2015 byl nejteplejším v historii. Museli jsme vyrazit na nejjižnější místa naší planety, abychom našli sníh. Podnebí se mění, děje se to právě teď. Je to hrozba pro celé lidstvo a musíme se všichni snažit a zastavit znečišťování. Musíme podporovat vůdce, kteří nestojí za velkými společnostmi a znečišťovateli, ale za lidmi. Pro miliardy a miliardy lidí, kterých se to dotkne. Pro děti našich dětí," řekl mimojiné ve své řeči. A Amerika byla v slzách.

OSCAR 2016: Nový trend - všude samé diamanty!
OSCAR 2016: Ty nejlepší barevné trendy, které přinesl
Nejhůře oblečené celebrity OSCARÚ 2016 GALERIE

Autor: red

Diskuze

Reklama
Reklama