Útok 11. září
Zdroj: YouTube.com
Nikdy nezapomeneme

DĚSIVÉ ZÁBĚRY z 11. září stále šokují: Dnes je to 16 let od jednoho z nejhorších útoků v dějinách!

11. 9. 2017

16 let je to právě dnes od události, která změnila celý svět. Při teroristických útocích na Světové obchodní centrum (WTC) celkem zemřelo 2 996 lidí včetně 19 únosců.

11. září roku 2001 nejen Amerikou, ale i celým světem otřásl jeden z nejvíce katastrofálních momentů novodobé historie. Až na 55 vojáků ze 125 obětí, které zemřely v Pentagonu, byli oběťmi teroristického útoku organizace Al Káida civilisté pocházející celkem z 90 zemí. Dohromady jich bylo 2 996.

Historie dnes znovu ožívá. Je to totiž přesně 16 let, a proto na internetu opět kolují videa připomínající tuto děsivou událost. Ze všech přímo mrazí v zádech. Chvíle hrůzy, chaos a smrt... To vše nevinní lidé tehdy prožívali.

A co mělo být inspirací jednoho z nejhorších útoků v historii? Propagandistický časopis Al Masrah přišel s jasným vysvětlením. Byl to teroristický útok z roku 1999, kdy egyptský pilot unesl letadlo a provedl děsivý pád do moře. Tehdy zabil přes 200 cestujících, kteří byli na palubě. O dva roky později naplánoval Bin Ládin v podstatě stejnou formu útoku s tím, že letadla narazila do budovy, čímž se rapidně zvýšila jeho ničivá a smrtící síla. 

Existuje však i řada konspiračních teorií, které zpochybňují teroristické útoky. Podle některých vědců se jednalo o předem připravenou řízenou demolici, jelikož letadla by prý nezpůsobila takové škody včetně obrovského požáru. Nikdy předtím ani potom totiž nedošlo k úplnému zhroucení výškových budov, a to kvůli požáru.

Autor: niž

Diskuze