Desátý ročník Noci filmových nadějí má své vítěze - 1
Zdroj: TV Nova
Gratulujeme!

Desátý ročník Noci filmových nadějí má své vítěze! Vyhlášení moderovala Marie Doležalová

10. 10. 2017

Noc filmových nadějí je autorský projekt televize Nova zaměřený na podporu mladých filmových talentů. V rámci slavnostního večera odevzdali zástupci odborné poroty, generálního partnera Slevomat a televize Nova ceny v hodnotě 80 000 Kč. Vyhlášení cen moderovala herečka a blogerka Marie Doležalová.

5 fotek
Do soutěže se přihlásilo 70 snímků ze středních a vysokých filmových a kreativních škol. Snímky různých žánrů hodnotila odborná porota ve složení: kameraman Jan Malíř, producent Rudolf Biermann, režisér Julius Ševčík a herečky Vanda Hybnerová a Šárka Vaculíková.

Ocenění získaly tři nejlepší snímky. Třetí místo vybojoval animovaný film „Plody mraků“ autorky Kateřiny Karhánkové z Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze. Jde o pohádkově laděný poetický film o překonávání hranic a odvaze vstoupit do neznáma.

Z produkce pražské FAMU pochází i druhý oceněný hraný film „Nehoda“ v režii Šimona Štefanidesa, který letos obstál i v dalších studentských soutěžích. První místo obsadil snímek „Fleur“ od režiséra Olivera Beaujarda z Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. Příběh poukazuje na vztah mezi osiřelým synem Jáchymem a jeho otcem. Ve filmu se divák dále přesvědčí, že ani v kouzelném světě nemusí být vše ukázkové.

Vítězné snímky a další výběr nejlepší studentské tvorby mohli diváci zhlédnout v pátek 6. října na Nově.

Autor: niž

Diskuze