Rose Lucking-Elhitmi - 1
Zdroj: Profimedia
Štěstí v neštěstí

Dědeček se podíval na fotku vnučky z dovolené. Když spatřil ten detail, hned s ní jeli k lékaři!

9. 10. 2017

Holčičce z Velké Británie Rose Lucking-Elhitmi (3) bylo teprve šest měsíců, když ji rodiče vzali na dovolenou. A jak už to tak bývá, na dovolených se hodně fotí a ani v tomto případě tomu nebylo jinak. Jediná fotografie tak dokonce zachránila holčičce život!

3 fotky
Holčičky dědeček Terry ji na dovolené fotografoval a pak si snímky prohlížel. Když najednou spatřil, že má Rose na fotkách jedno oko bílé. Většina lidí má přitom na fotografiích s bleskem oči červené. Rodině to přišlo divné, a tak vzali Rose k lékaři. Jejich obavy se potvrdily!

Lékaři rodičům řekli, že má holčička vzácnou formu rakoviny. Matka Suzzanah (36) byla absolutně zdrcená. „Po tom, co jsme se dozvěděli diagnózu, vše se přede mnou zamlžilo. Slyšet, že vaše šestiměsíční dítě má rakovinu, vám obrátí život vzhůru nohama,“ uvedla pro The Sun.

Rose měla nádory – retinoblastomy v obou očích. Měla však štěstí v neštěstí – díky včasné diagnóze lékaři ihned nasadili léčbu, která zastavila šíření nádorů. Z jednoho oka jí nádor vyoperovali, u druhého operace kvůli poloze nádoru nebyla možná. Dnes jsou holčičce krásné tři roky a i když na pravé oko nevidí, je velmi statečná a užívá si života jako ostatní děti. Snad jí už teď zdraví bude sloužit!

Rakovina děložního čípku - co to vůbec je, a jak se bránit?
Rakovina prsu: 10 způsobů, jak snížit riziko nemoci

Autor: niž

Diskuze