Růžový měsíc
Zdroj: Twitter
Magická růžová

Datum 11. dubna si zapište do kalendáře! Čeká nás magický růžový úplněk. Co to znamená?

10. 1. 2017

Je známo, že v astronomii je mnoho tvarů a velikostí úplňku. A už jste slyšeli, že by mohl být třeba růžový? Jeden takto pojmenovaný nás čeká v dubnu! Co znamená?

Člověk a jeho mysl jsou už od nepaměti spojeni s vlivem úplňku. Ať už jen jako laik nadšeně pozorujete noční oblohu, anebo patříte mezi senzitivnější jedince a zažíváte nepříjemnou náměsíčnost, tak i za to stojí se dozvěděť něco o úplňku, který nás čeká v úterý 11. dubna v 08:06 hodin.

Název růžový úplněk získal ne kvůli zbarvení, jak by se dalo očekávat, ale název pochází už z minulosti od indiánských kmenů, které si pojmenovávaly Měsíce podle jednotlivých činností/událostí, které se v tomto období pravidelně opakovaly.

A duben je období, kdy všechno pučí, barevně kvete, vše se zelená, a celkově veškerá příroda se probouzí do své krásy a síly. Růžová barva pochází od rostliny flox, která v tomto období kvete. Tento čas má také příznivý vliv na lidi. Lidé rádi po zimě zas odkládají kabáty, ožívají, sluníčko jim rozzařuje tváře a nejednomu se i zapalují lýtka. Tak nezapomeňte vzhlédnout k noční obloze 11. dubna 2017!

Co dělá Měsíc s tvou láskou a chutí na sex?
Nový hit mezi dietami: Sledujte Měsíc a hubněte s vlkodlačí dietou tři kila za den

Autor: ham

Diskuze