Zdroj: Prásk!
Pořádná aféra

Dalibor Janda se vyjádřil ke kauze sexuálního obtěžování Me Too: Já chápu, že by se to nemělo, ale...

1. 12. 2017

Zdá se, že kdo si dneska nenapíše na sociální síť heslo MeToo (Já také), jakoby nežil. Kauza týkající se sexuálního obtěžování se rozrostla do nečekaných rozměrů. Jak je na tom český showbusiness?

Nejdřív to vypadalo na průšvih století, teď z toho začíná být fraška. Obviněných ze sexuálního obtěžování stále přibývá. Slavného herce stála role, známého moderátora místo, a všechny pověst. Jenže stále víc lidí se pozastavuje nad tím, proč až teď. Jak je na tom český showbusiness?

Aféra, která měla otevřít téma sexuálního obtěžování žen výměnou za filmovou roli nebo pracovní místo. Teď už tak trochu absurdní hon na sexuální dravce, kteří si "říkají" o policejní výslech pro sebemenší narážku a netaktní dotek.

Ozvala se Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow a jako jedna z posledních dokonce i Uma Thurman, která se právě díky Weinsteinově společnosti stala hvězdou první kategorie! „Nedávno jsem řekla, že jsem velmi rozhněvaná. Mám k tomu pár důvodů, pokud jste to ještě nepřečetli z výrazu mé tváře. Me too. Cítím, že přišel ten správný čas na to být spravedlivá a být přesná, takže: Šťastný Den díkůvzdání všem, kromě tebe, Harvey, a všech tvých spiklenců. Jsem ráda, že to jde tak pomalu. Nezasloužíš si rychlou kulku. Zůstaňte ve střehu," pronesla.

Celá kampaň se začíná nebezpečně zvrhávat. Zdá se, že kdo si dneska nenapíše na sociální síť heslo #MeToo (Já také), ten snad nežije. Kauza narostla do obřích rozměrů a dozvuky má i u nás!

Našim známým tvářím to připadá absurdní až směšné. A na straně těch, kteří obviněním moc nevěří, je i Dalibor Janda. "Já chápu, že by se to nemělo, ale některá ta děvčata by si měla sáhnout do svědomí a říct, jak dalece nadbíhají ony těm režisérům," nechal se slyšet.

Všechny ženy ale měly zřejmě možnost říct NE... jenže by tak přišly o roli v plánovaném trháku. Je dost možné, že vlivní muži si teď budou dávat velký pozor na cokoliv, co v přítomnosti ženy udělají. Stačí jedna chyba nebo nedorozumění a může být po kariéře.

Autor: mk

Diskuze