Jaké chyby lidé dělají s autem v zimě
Zdroj: Profimedia
Pozor na to!

Co byste nikdy neměli v mrazu dělat se svým autem? Téhle CHYBY se dopouští mnoho řidičů! Škodí to vozu

11. 1. 2018

Zima a mráz, to je noční můra každého řidiče. Mnoho z nich dělá během tohoto období jednu zásadní chybu, která může vážně poškodit motor. Odborníci varují!

I když zima ještě není taková, ráno už se čas od času objeví námraza na autě. Mrazíky si sice docela dávají na čas, ale brzy bude trochu přituhovat. Mrazivé počasí dává co proto hlavně řidičům.

Mnoho z nich si myslí, že je dobré auto před jízdou nastartovat a trochu zahřát. To ale není pravda! To platilo ještě před tím, než karburátory nahradilo vstřikovací zařízení. Ze zahřívání auta v zimě před jízdou se stal mýtus. Mnoho lidí to však dělá do dnes.

Podle odborníků stačí vůz před jízdou nastartovat maximálně pět minut. Dokonce jsou přesvědčeni, že zahřívání na volnoběh může vážně poškodit motor. Není v pořádku, abyste na to hned dupli a od auta požadovali plný výkon.

Když tedy ráno přijdete k autu a bude zmrzlé, zapněte motor a pusťte klimatizaci. Ta je na odmrazování vašeho čtyřkolého miláčka nejlepší. Po krátké chvilce očistěte sníh a oškrábejte skla.

Autor: mk

Diskuze