Jiří Pomeje
Zdroj: isifa.com
Dlouhá cesta k uzdravení

CO BUDE DÁL? Lékaři řekli, jaký šílený proces čeká Jiřího Pomeje následující týdny!

22. 1. 2018

V pátek herci Jiřímu Pomeje (53) konečně odstranili nádor i s hrtanem a hlasivkami. To je ale jen začátek konce jeho trnité cesty k uzdravení. Co ještě musí předtím absolvovat?

6 fotek
Minulý pátek odpoledne podstoupil Jiří Pomeje velmi náročný pětihodinový zákrok, který mu má zachránit život a zbavit ho agresivního nádoru. To by se podle prognóz lékařů mělo povést, avšak s trvalými následky. Pomeje přišel o hrtan i hlasivky. Takhle náročný zákrok proto vyžaduje velmi složitou rekonvalescenci!

Jiřího čeká v nemocnici dalších 40 až 50 dní, během kterých se bude postupně zotavovat z obrovského onkologického zákroku. Lékaři už ho nutí k pomalé chůzi a další dva týdny má přísně zakázáno polykat sliny. Musí je vyplivovat! „V dalších dnech se přes tekutou a kašovitou stravu přechází na stravu tuhou. Někdy může vzhledem k dvoutýdenní absenci polykání nastat oslabení polykacího reflexu a tím i možnost návratu tekutiny nosem. To se ale brzy upraví,“ prozradilo Blesku ORL pražské Ústřední nemocnice, kde Pomeje leží a kde podstoupil fatální zákrok.

K Pomejemu několikrát denně také chodí jeho ošetřující lékař, který mu odstává přebytečné tekutiny z úst, nosu a nosohltanu. Třikrát denně mu jsou podávány nitrožilně léky proti bolesti, která by bez nich byla patrně nesnesitelná. Až si Jiří projde tímto obdobím a pustí ho z nemocnice, navštíví foniatrickou ambulanci, kde bude nacvičovat nový hlas. Existují totiž kromě slavíka ještě další dva způsoby, jak bude moci Pomeje mluvit. Kromě už dříve zmiňovaného mluvení jícnem, je tu ještě možnost zavést mu do krku hlasovou protézu, která částečně dokáže nahradit jeho původní hlas. Jiřímu přejeme hodně sil a trpělivosti v cestě za jeho uzdravením!
 

Autor: bin

Diskuze