Donald Trump - 4
Zdroj: Profimedia
Prezident umělcem

Čmáranice Donalda Trumpa se v aukci prodala za neuvěřitelné peníze! Částku neuhodnete

30. 7. 2017

Donald Trump má kariéru v oblastech nemovitostí, reality show v TV, politiky a nyní i umění. Ve čtvrtek večer prodal v dražbě svůj vlastnoručně namalovaný obraz – panorama Manhattanu. Neuvěříte, za kolik se obraz vydražil!

4 fotky
Za 29 000 dolarů (644 061 Kč) se v aukci prodal obraz, který nakreslil Donald Trump v roce 2005. Lépe by to ale možná nakreslilo i dítě, co říkáte? O umění totiž opravdu nemůže být řeč...

Dílo bylo vytvořeno prezidentem na charitativní aukci propagující celosvětovou gramotnost v roce 2005. Skica je nakreslena na velké obálce. „Je to umělecké dílo od amerického prezidenta, takže to přitahuje nejen obdivovatele Trumpa, ale také sběratele vzácných prezidentských sbírek,“ řekl dražitel Michael Kirk.

Paradoxem je, že byl Trump kritizován za svou politiku v oblasti umění poté, co hrozil odstraněním Národní nadace pro umění. To se však pravděpodobně v příštím roce nestane, protože Výbor pro rozpočtové prostředky schválil minulý týden návrh zákona, který by měl do roku 2018 financovat dotaci ve výši 145 milionů dolarů.

Autor: niž

Diskuze