Chlapec pomocí triatlonu bojuje proti závažné chorobě
Zdroj: YouTube.com
Malý bojovník

HRDINA: Chlapec musí denně běhat, aby mohl žít! Bojuje o život

26. 4. 2017

Skutečným bojovníkem se může stát každý. Třeba i malý chlapec, kterému život nepřichystal zrovna růžovou budoucnost. Teprve osmiletý Jake Vella se rozhodl, že se svým životem naloží, jak nejlépe mu to jen zdraví dovolí, a proti nepříznivému osudu bojuje pomocí triatlonu.

Jake Vella se před dvěma lety dozvěděl smutnou zprávu. Lékaři odhalili, že trpí vzácnou hormonální nemocí, a sice syndromem ROHHAD. Nemoc se odhaluje právě v dětském věku a v dnešní době je stále nevyléčitelná. Po celém světě jí trpí jen několik desítek lidí, nalézt způsob léčby je tak velmi těžké.

Malý Jake se však rozhodl, že se svému osudu nepoddá a za svůj život bude bojovat. Chlapec začal tvrdě sportovat, a to dokonce ve všech třech kategoriích triatlonu. Každý den se tak věnuje plavání, cyklistice nebo běhu a jednoho dne by rád sportoval i profesionálně! Jake se tak navzdory svému nízkému věku stal tvrdým bojovníkem a je skutečnou inspirací pro mnohé na světě.

Svým odhodláním překvapil i všechny ve svém okolí. Je to ale právě sport a velmi přísná dieta, co mu může značně prodloužit život. Nevyléčitelné nádorové onemocnění totiž spočívá ve velkém přibírání na váze, a to bez ohledu na to, čím a jak se stravuje. K tomu se pojí i problémy se srdcem, plícemi a pocením.

Autor: ryn

Diskuze