Mobil
Zdroj: Profimedia
Dobré rady

Chcete, aby váš mobil fungoval déle? Vyhněte se TĚMTO chybám! Dělá je většina z nás

Aktualizováno 3.1. 2018 10:10

Chtěli byste, aby vám telefon vydržel co nejdéle? Většinou vám ale vydrží do konce záruční lhůty a pak začne zlobit. Je to tak? Možná ho jen nepoužíváte úplně správně a děláte zásadní chyby. Těmto se vyhněte:

Vypínání telefonu - Aby váš telefon déle pracoval, je třeba ho přibližně jednou za týden úplně vypnout. Stačí jen na chvíli. Je to pozitivní pro baterii a její výdrž.

Zapomínáte vypnout Wi-Fi a Bluetooth? I to je jednou z příčin. Když vše nepotřebné vypnete, telefon bude méně vytížen a prosperovat z toho bude i jeho baterie.

Pokud je venku -20°C, měli byste mobil raději nechat schovaný v tašce nebo kapse. Telefony nejsou pro práci v těchto podmínkách uzpůsobeny. Ani teploty nad 30°C vašemu smartphonu dvakrát nepomohou. Nejhorší je, pokud svého miláčka zapomenete někde na přímém sluníčku.

neměli byste telefon nechávat na nabíječce celou noc nebo ho nabíjet na 100%. Baterii to totiž ubližuje a zkracuje to její životnost.Nejideálnější je 95 až 98 %. Dobré není ani úplné vybití. Lithium iontové baterie jsou nejvýkonnější, pokud jsou nabité na 50 – 80 %.

Používáte nabíječku, která není originál? I to je chyba. Je jasné, že tu původní někde můžete ztratit nebo se vám rozbije. je ale dobré si zase pořídit originál. Pokud používáte falešné nabíječky, baterii to škodí.

Telefon byste si měli také čas od času čistit. Utírejte občas display a čistěte prach z otvoru pro nabíječku a sluchátka. Nečistoty mohou způsobit nesprávné fungování přístroje.

Nevypínáte funkci geolokalizace? To byste ale měli. Nechte ji zapnutou tam, kde to opravdu nutně potřebujete. ušetříte energii baterie a tím i její předčasné opotřebení.

V neposlední řadě nezapomínejte vypínat oznámení. Mějte zapnutá jen ta nejdůležitější a zbytek povypínejte. Ušetříte opět baterii, ale bude to mít vliv i na svižnost vašeho telefonu.

Autor: mk

Diskuze